Praca w świetlicy szkolnej również ma swój rytm.

Poniżej oferowane przez nas aktywności dla dzieci:

Warsztaty gotowania
Każdego czwartku spotykamy się i gotujemy zupy, pieczemy ciastka, smażymy naleśniki podawane z dżemem. Kącik łasucha zadowoli największego łakomczucha!

Warsztaty szycia
Zabawa z igłą i nitką. Dzieci przebywające na świetlicy, gdy tylko mają na to ochotę, mogą zrealizować powstały w ich głowie pomysł: na torebkę, materiałowe zwierzątko, fartuszek, broszkę i wiele wiele innych kolorowych szmacianych cudeniek.

Warsztaty szachowe
W ramach świetlicy uczennice i uczniowie 4-6 kl. mogą spotykać się i zgłębiać w tajniki świata 'gry królów". Poznawać podstawy, a także krok po kroku nowe strategie. Stawiamy na naukę poprzez praktykę. Ćwiczenie poprzez grę z innymi uczestnikami.

Warsztaty plastyczne
Świetlica pięknieje dzięki pracom dzieci. Wraz z dziećmi tworzymy przeróżne tematyczne prace plastyczne (były to już: gwiazdy adwentowe, kotki z rolek z papieru, kasztanowe pajączki z wełniana pajęczyną, świeczki z wosku pszczelego i wiele innych).

Warsztaty na krośnie
Dzieci uczęszczając na świetlicę mogę nie tylko chwycić za druty, zrobić szalik najbliższym czy wykonać pompon do czapki, ale także ćwiczą swą umiejętność pracy na krośnie.

Warsztaty w drewnie
Wraz z panem Jakubem Zieliną, chętni mogą stworzyć drewniane "ludki", karmnik dla ptaszków, pomóc przy budowie domku w ogrodzie. Pod czujnym okiem opiekuna dzieci uczą się, czym jest świadoma zabawa z drewnem.

Kącik książkowego mola
W wolnej od zabaw chwili, siadamy i w kręgu chętnych osób poznajemy nowe bajki: Charlesa Perraulta, Braci Grimm, śledzimy przygody Bolka i Lolka itp.

Poza tym odbywają się również zajęcia pozalekcyjne, o których mowa

w  odpowiedniej zakładce.